Vybírání kočárku pro dvojčata není vůbec jednoduché, ale na druhou stranu – je to přece radost ! Jen jak se v celé té nabídce vyznat?
Kromě různých ebooků, prostřednictvím kterých se vám snažím poradit, jak vybrat nejlépe a vyhnout se chybám mě dnes napadla dost zásadní věc.
Jak je to se sporťákem? Když mám tady maminky na osobní konzultaci, probereme kočárky ze všech stran – korbičky, nasadíme sporťáky, složíme, rozložíme, projedou se uvnitř i venku v parku, mohou si zkusit naložit do auta, pokud chtějí a zkusíme i autosedačky.
Ale všimla jsem si, že u rodičů, kteří koupili kočárek jen někde přes eshop, tak jsou pak překvapeni, jaká je k tomu sportovní část pro větší děti. A často jsou dost rozčarovaní. Jelikož na eshopu je hlavní fotka s korbičkami a sporťák „jen tak trochu“, přitom korbičky užíváte mnohem kratší dobu než sportovní sedačky.
Zkusím vám to trošku objasnit a rozdělit.
Kočárky s korbičkami a sportovními sedačkami, které otočíme oběma směry
např. Dorjan QUick, VIVO, Fyn duo, BGB, Valco Ultra duo, Emmaljunga NTX, Hartan Select two
Co to znamená ?
Na fotografii je kočárek Dorjan, kdy sportovní sedačky otáčíte oběma směry, jak si sami kočárek složíte. Výhoda je, že na děti déle vidíte. Nevýhoda je ve skládání, jak vidíte na další fotografii, kdy musíte pak kočárek stále takto rozebírat a zabere vám spoustu místa. Navíc tím, že každá sportovní sedačka má svoji konstrukci, je kočárek těžší. U některých modelů navíc konstrukce dost omezuje šířku pak v ramenou, horní rám tlačí větší děti do hlavičky a dětem je kočárek malý.
Druhou variantou je, že po korbičkách máte sportovní kočárek jen směrem „od maminky“. Např. kočárky EW, Easy twin, aj. Potah je nacvaknutý pomocí zipů, cvoků a sponek na konstrukci. Nedá se proto otočit. Výhodou je pak skládání, kdy nemusíte nic rozebírat a složíte celý kočárek najednou i včetně fusaků v zimě. Takový kočárek má i více prostoru pro děti a nestane se vám, že by byl pro děti malý.
Takovým kočárkem, který má obě varianty je model TFK 2020, který má korby, které přestavíte na otočné sportovní sedačky a navíc i druhý „velký“ sporťák. Tam si můžete opravdu užít všechny varianty a přizpůsobit se každé situaci.
Proto se při nákupu dívejte i na sportovní kočárek, řekla bych, že více než na korbičky. Dbejte na to, aby byl sporťák pohodlný, dal se polohovat do úplného lehu, jelikož z korbiček se často dvojčátka přesouvají, aniž by uměly sedět a ani kolébkové sezení není pro takové děti vhodné. Dále je dobré polohování nohou, aby vznikl dlouhý rovný leh. Děti ještě v kočárku tráví hodně času právě na spinkání. Dnes už je skoro samozřejmostí sluneční clona.
Všechny výše uvedené a mnoho dalších najdete na eshopu a na naší prodejně v Ostravě.
Lze v několika modelech koupit i kočárek, kde jsou pouze korby a možnost vozit autosedačky a sportovní kočárek vybrat úplně jiný.
Nabídku najdete jen na našem eshopu
Takže co poradit na závěr ? Vždy se řiďte svojí rodinnou situací, bydlení a volnočasovými aktivitami. Ze zkušeností maminek vím, že si stejně po cca 12 měsících kupují další kočárek. Jednak je to právě varianta, že jim sportovní kočárek nevyhovuje, je těžký a neskladný. A původní prodají nebo jsou spokojené – terénní kočárek na hory a do lesů nikdy nebude vážit 10 kg.. ale do ZOO, dovolenou a na nákup potřebují něco lehčího do auta. Nemusí to být tedy o nevyhovujícím sporťáku, ale potřeby dětí a maminek se mění a tak se změní i kočárek. Děti více chodí, běhají, nespí v kočárku atd.
Ideálně mi zavolejte, napište – jaký kočárek máte, co vám nevyhovuje, co očekáváte. Buď se upřímně dozvíte, že máte to nejlepší, co je možné ;), nebo vám navrhnu jinou variantu, která bude pro vás nejlepší.
Helena – dvojcatka.cz
helena@dvojcatka.cz, t. 732 821 642, chat na fb dvojcatka.cz